img_7782Zebrałam się i wrzucam pierwszy wpis z serii tych dubajskich ?

Jak to się w ogóle stało, że trafiliśmy do Dubaju? Nigdy nie planowaliśmy wyjazdu w tamte strony. Nawet kiedy słyszałam opowieści znajomych, jakoś nie specjalnie mnie ciągnęło… a to rzadko mi się zdążą ? Ale od początku. Jakoś na jesieni zaczęliśmy się zastanawiać,  czy nie pojechalibysmy na sylwestra w ciepłe kraje. Rok mieliśmy dość pracowity, w sylwestra z dziećmi tez nie poszalejemy, a na dodatek święta, ferie czy wakacje to jedyna opcja na wyjazdy dla mnie ? …największy minus pracy nauczyciela. Zamarzyla nam się  Madera… szybko jednak wybilismy sobie ją z głowy. Pierwszy raz szukałam biletów w takich gorących okresach. Ceny mnie przeraziły. Nie zdawałam sobie sprawy, że różnice są aż tak duże.  Szybko odpuscilismy i postanowiliśmy zostać w domu… Drugi dzień świąt, znajduje informację o promocjach Wizzair. Przeglądam trasy z Katowic i ze zdziwieniem zauważam, że jest trasa do Dubaju. Ceny również zaskoczyły.  Koszt wyjazdu od wtorku do soboty wynosił ok 500 zł Inne termjny niewiele wiecej. Wszystko oczywiscie z karta czlonkowska Wizzair. Jesli jej nie macie, mozecie ją zakupic razem z biletem. Dla nas najważniejsze było to, że promocyjne ceny obejmowały  termin ferii. Po długich walkach z wieszajacym się systemem i zmianami cen, tuż przed północą udało mi się kupić bilety. Lecimy!!! I co dalej?

_mg_7598Hotel.  Jakie tam są w ogóle ceny? Czy będzie nas w ogóle stać?  Przeglądam booking.com, nie ma tragedii. Radzę się znajomych, którzy byli w emiratach przed nami. Postanawiam zarezerwować hotel w bardzo korzystnej cenie, na dodatek w ofercie z możliwością zwrotu. Coś zawsze będziemy mieć,  a ja będę próbowała upolować coś fajniejszego. I dobrze się stało,  bo tak długo wyczekiwałam ofert, że w końcu zostałam bez możliwości rezerwacji czegoś sensownego. Jedna rada. Hotele rezerwujcie do 2 tygodni przed pobytem, później ceny są coraz wyższe.

img_7883

Lot i hotel są. Można ruszać w drogę ? Niemniej jednak warto się wcześniej dobrze przygotowac. Mam nadzieje, ze kolejne moje wpisy pomogą Wam w organizacji waszej wizyty w Dubaju… bo koniecznie trzeba tam polecieć. Ja juz drugiego dnia odszczekalam stwierdzenie, że jest to miejsce do którego się nie wraca…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *