Dziś podrzucam Wam to, co lubicie najbardziej 🙂 Gotowy plan naszej podróży po Bałkanach. Mam nadzieje, że będzie dla Was inspiracją gdzie pojechać, gdzie spać, co zobaczyć, jakie atrakcje odwiedzić. Miłej lektury

Dzień 1

19.00 Przejazd na trasie Olszyny -> Sarajewo  1005 km ok. 13 h + przerwy

KOSZTY: Paliwo + ok. 140 zł (autostrady Słowacja, Węgry, Bośnia i Hercegowina)

 

Dzień 2

9.00 Przyjazd do Sarajewa, zakwaterowanie w mieszkaniu

10.00 – 19.00 Zwiedzanie miasta (Wieczny ogień, Targowisko Gradskatvznica, Katedra pw. Serca Jezusowego, Galeria 11/07/95, Gazi Hasrevbogov Bezistan, Meczet Gazi Hasrev – Bega, Morica Han, Sebilij, Wielki cmentarz na wzgórzu, Żółta Twierdza, Ratusz Miejski, Inat Kuca, Muzeum Browaru)

UWAGI: spacer po mieście jest bardzo wymagający, jest bardzo dużo wzniesień, praktycznie cały czas chodzi się góra-dół. Stosunkowo niewielkie odległości potrafią dać w kość.

KOSZTY: 2,50 euro/os Muzeum Browaru

NOCLEG: Apartament Queens – 30 euro/ 2+2

 

Dzień 3

10.00 Przejazd Sarajewo -> Mostar 129 km ok 2 h

12.00  Przyjazd do Mostaru, zakwaterowanie

13.00 – 19.00 Zwiedzanie miasta (Kajtaz House – dom turecki, Stary Most, Stary Bazar, Krzywy Most, Bazar Kujundziluk, Meczet Koski, ulica Brace Fejica)

UWAGI: w mieście w sezonie są tłumy turystów

KOSZTY: brak

NOCLEG: Mostar Orient – 22,50 euro / 2+2

 

Dzień 4

6.00-7.00 Spacer na Stary Most i bazar – możliwość zobaczenia wszystkiego bez tłumu turystów

9.00 Przejazd Mostar -> Medziugorie 26 km ok. 40 min

10.00 – 13.00 Zwiedzanie Medziugorie ( kościół, wzgórze objawień)

13.00 Przejazd Medziugorie -> Wodospardy Kravica 19 km ok. 30 min

13.30 – 15.00 Odpoczynek nad wodospadami, kąpiel w jeziorach

15.00 Przejazd Wodospady Kravica -> Blagaj 45 km ok. 1 h

16.00 – 18.00 Spacer, zwiedzanie klasztoru Derwiszów, obiad z pięknym widokiem

18.00 Przejazd Blagaj -> Mostar 13 km ok 20 min

KOSZTY: 6 KM (parking Kravica) + 10KM/os (wodospady dorosły, dziecko powyżej 7r.ż. 5 KM) + 4KM/os (Blagaj) + paliwo

NOCLEG: Mostar Orient – 22,50 euro / 2+2

 

Dzień 5

6.00 Przejazd Mostar -> Dubrownik 132 km, ok 3h

9.00 Przyjazd na wzgórze Srd, zjazd koleją linową do miasta

UWAGI: Na wzgórzu Srd jest darmowy parking. Bilet na kolej linową wyniesie nas niewiele więcej niż parking w Dubrowniku, a w cenie mamy piękny widok na miasto i brak wali o miejsca w centrum

10.00 – 15.00 Zwiedzanie miasta ( spacer murami miasta, Vrata od Buze, Pałac Sponza, Kolumna Rolanda, Kościół św. Błażeja, Pałac Rektorów, Katedra Wniebowzięcia NMP, Kościół św. Ignacego, Wielka Studnia Onorfia, Wieża Mincenta)

15.00 Przejazd Dubrownik -> Plat 15 km ok 25 min.

15.30-16.00 Ucho Igielne na plaży Plat

16.00 Przejazd Plat -> Herceg Novi 37 km ok 1 h

17.00 Krótki spacer po mieście. Kolacja

19.00 Przejazd Herceg Novi – Risan   27 km ok. 40 min

20.00 Zakwaterowanie

KOSZTY: paliwo + 170 HRK (kolej linowa dorosły, dzieci od 4 r.ż. 60 HRK) + 200 HRK (wstęp na mury miasta dorosły, dzieci powyżej 7 r.ż. 50 HRK)

NOCLEG: Apartment Angelina Risan – 38 euro / 2+2

 

Dzień 6

09.00 Przejazd Risan -> Perast 6km ok. 10 min

09.10 – 10.00 Spacer po mieście (Wiża kościoła św. Mikołaja, skarbiec, widok na wyspy św. Jerzego i Matki Boskiej na Skale)

10.00 Przejazd Perast- Kotor 12 km ok 25 min

10.30 – 12.00 Spacer po Kotorze, Lunch

UWAGI: Pierwszego dnia warto zorientować się w ofercie rejsów po zatoce i zakupić bilety na kolejny dzień

12.00 Przejazd Kotor -> Park Narodowy Lovcen 35 km ok 1,30 h

13.30-14.30 Podziwianie widoków ze wzgórza, zakupy lokalnych produktów w Njegusi

UWAGI: przejazd jest dość wymagający i angażujący dla kierowcy, raczej dla wprawnych kierowców. Z drugiej strony wyjeżdżają tam także autokary – nie ma się czego bać 🙂

14.30 Przejazd Lovcen – Risan 52 km ok. 1,45 h

16.15- 20.00 Plażowanie i kolacja w Risan

KOSZTY: paliwo

NOCLEG: Apartment Angelina Risan – 38 euro / 2+2

 

Dzień 7 

8.00 Przejazd Risan – Kotor 18 km ok. 30 min.

9.00- 14.00 Rejs po Zatoce Kotorskiej

UWAGI: Koniecznie skorzystajcie z możliwości rejsu po zatoce

14.00 – 19.00 Zwiedzanie miasta ( Katedra św. Tyfona, Plac Broni, Wieża Zegarowa, Pałac Książęcy, Mury obronne, Bramy miejskie)

KOSZTY: paliwo + 25 euro/os. (rejs dorosły, ok 19 euro dzieci)

NOCLEG: Apartment Angelina Risan – 38 euro / 2+2

 

Dzień 8 

6.00 Przejazd Risan -> Saranda 470 km ok 8h + przerwy

Na trasie : Widok na wyspę Sveti Stefan, Budva, Petrovac, Vlora

19.00 Przyjazd do Sarandy. Zakwaterowanie

KOSZTY: paliwo

NOCLEG: Saranda Luxury View Apartment – 350 euro/7 nocy/ 2+2

 

Dzień 9 – 14

   

Saranda – plażowanie, odpoczynek, zwiedzanie okolicznych atrakcji (Promenada, Twierdza Lekures, Ruiny synagogi, Park Miqesia, Targ Miejski, Butrint (25 km), Syri Kalter (20 km), Ksamil (14 km), Borsh (38 km), Porto Palermo (47 km), Rejs po okolicznych plażach, jeep safari w górach

KOSZTY – zależny od wybranych atrakcji

NOCLEG: Saranda Luxury View Apartment – 350 euro/7 nocy/ 2+2

 

Dzień 15

7.00 Przejazd Saranda -> Kastraki 197 km ok. 3,30h

11.00 Kastarki – zwiedzanie Meteorów ( Monastyr Megalo Meteoro, Punkty widokowe)

15.00 Przejazd Kastraki->Skopje 418 km ok 5 h

UWAGI: Trzeba wziąć poprawkę na korki na granicy

20.00 Przyjazd do Skopje, zakwaterowanie, wieczorny spacer po mieście

KOSZTY: paliwo + 3 euro/os (wejście do klasztoru)

NOCLEG: Apartament Bondi – 26 euro / 2+2

 

Dzień 16

 

9.00 – 15.00 Zwiedzanie miasta i zakupy ( Plac Macedonia, Macedonia Gate, Kamienny Most, Carsija, Stary Bazar, Pit Bazar, Meczet Mustafy Paszy, Twierdza Skopsko Kale)

15.00 Przejazd Skopje -> Belgrad 431 km ok 4,5 h

UWAGI: Trzeba wziąć poprawkę na korki na granicy

20.00 Przyjazd do Belgradu, zakwaterowanie, wieczorny spacer po mieście

KOSZTY: paliwo

NOCLEG: One Urban Stay – 40 euro / 2+2

 

Dzień 17

11.00-18.00 Zwiedzanie miasta i zakupy ( Twierdza Kalemegdan, deptak Kneza Michaila, Skadarlija, Cerkiew św. Sawy, targowisko Kaleniceva Pijaca)

18.00 Przejazd Belgrad -> Olszyny 800 km ok. 9h + przerwy

KOSZTY: paliwo

UWAGI: Trzeba wziąć poprawkę na korki na granicy – pod koniec wakacji staliśmy ok 5 h

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *